Zdravím,





mohl by mi prosím někdo poradit, kde sehnat zimní pneumatiky v rozměru 155/80 R14? Je to pro veteránský provoz s občasným svezením se v zimě. Ale protektory radši ne, i když by se asi nic nestalo. Není to pro mě, ale pro jednu paní, která si koupila Škodu 1000MB v původním stavu, nerenovovanou a jako novou a chce dodržet tu originalitu i v rozměru pneumatik...





Díky
Na ostřejší jízdu s eRkem mám Semperit SportLife v 175/60R13. Sice už nejsou nejmladší, ale furt ještě docela fungujou.


Jinak Bridgestone Turanza jsem používal dřív na jiným voze v úplně jiným rozměru a spolu s Continental Sport/Premium aspol. contact patřej k mým favoritům.
Na Superstroji Jezdím Bridgestone a nemůžu si je vynachválit.Rozměr 165/80 na 13 palců.Parkrát mi ty gumy pomohli i z dost blbejch situací a auto díky nim i docela slušně drží na silnici i při trochu ostřejší jízdě.
díky moc za rady, kluci.
Na veteránský provoz bych rozhodně volil originální rozměr 165 R13, příp. 165/80 R13 (je to totéž). Značka a druh pneu podle libosti, stavu peněženky apod. Kdysi jsme pořídili nějaké Pirelli P 5000 tuším a taky jsem jezdil Michelin MX Energy. Obojí stávalo kolem 1200/ks.
Na takové obyčejné jěždění stačí i Kingstary 165/70 (Ano,já vím že je to nepovolený rozměr ale nikdy to se mnou nikdo z příslušníků neřešil..)A jinak jak píše Em,výběr je velký..
na erko.. veteránský provoz
Na jaké auto a jaké využití?
eminem: díky. spíš jsem myslel nějaký dobrý/ špatný zkušenosti. nebo jestli to nemá cenu řešit? co se týče aut jsem pořád lama 🙂
Třeba tady http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=473 ? Jinak zrovna 13 je na výběr dost.
zdravím. poradíte, co obout na 13 disky? zkoušel jsem tu hledat, ale nenašel. nebo hledám blbě? 🙂