...dovolím si krapet odpovědět. Používám upravenou špachtly - zkrácenou, tvrdou a nabroušenou. S tou sundám to nejhorší, jde to celkem rychle, zbytek pak jde krásně umejt benzínovým čističem, zůstane pak jen holej plech v původním základu, dál pak podle stavu, ale určitě ještě zbrousit, odrezovač, vyvařit, základ.....





http://img5.rajce.idnes.cz/d0506/6/6690/6690768_63db221bc44f3cbc01f08c22a543ebe9/images/P5240389.jpg?ver=0





http://img5.rajce.idnes.cz/d0506/6/6690/6690768_63db221bc44f3cbc01f08c22a543ebe9/images/P5160356.jpg?ver=0
Využiji téma a zeptám se co na vyčištění podlahy a podběhů vozu? Přemýšlel jsem nad horkovzduškou + oškrábání a následné obroušení dráťákem na vrtačce.
Používám dobře tak 10 let, na rovný plochy - kapoty, střechu dveře ideál, nespejká lak, neubejvá plech, nezanáší se.. a neubejvá moc ani sám. V kombinaci s dráťákama a smirkovejma se určitě vyplatí. K mání jsou i větší průměry bez podložky, což je trochu o hubu, ale s trochu opatrnosti se dá....
Prodáváme přípravek na čištění dosedacích ploch nábojů a připadá mi ten materiál stejný.Dělá se s tím perfektně a nic s tím neponičíš
Noo,znam sice od jine firmy,ale znam.Celej lak jsem ale nakonec stejne sundal odstranovacem nateru. Je pravda ze to byl jeste starej "neekologickej" slo to dobre,hlavne tam kde se zadym kotoucem nedostanes 🙂.


Porsche co dela kamarad jak mam fotky v clanku tak po odstarneni do dneska nechytla bouda lisku 😉
tieto gumáky som kúpil kedysi na motortechne v Brne, ide to parádne.
mám s tímhle reálnou zkušenost a je to fajn věc, obrousí to všechny barvy a vrstvy až na holý plech, který po tom zůstane hladký a lesklý, kapota na 1000MB pak vypadala jako nový výlisek (nebyla rezavá - jen se shodil lak). Jde to s tím rychle a lehce, proti drátěnému kotouči a je to šetrné k plechu. Chce to s tím nedělat hrany a výstupky, jinak jde kotouč rychle do kšá...
Hledej to pod heslem porézní brusný kotouč. Taky jich pár plánuji pořídit na velké plochy, které se při broušení dráťákem zahřejí a zvlní. Případně lamelák zas ubírá základní materiál.








Co se týče pískování, tak určitě to jde i levněji, otázka je vhodnost, písek je pak uplně všude a zbavit se ho nejde. Barva jde velice účinně sundat otryskáním vodou, ale bohužel korozi to nic neudělá...
Mělo by se to jmenovat Bibielle SDR


Podle těhle stránek je to pro hrubé broušení


http://www.brusivo-rozmaring.sk/brusivo/bibielle-abrasive-technologies-.aspx
Ahoj Všichni,





Kamarád ze Slovenska mi poslal fotky brusného kotouče na flexu kterým sundavá staré nátěry.


Zarazilo mě že ta brusná část kotouče není drát ani šmirgl ani klasický tvrdý brusný kotouč, ale je to nějaký PLAST.


Prý to nepoškozuje podkladový plech jako broušení něčím jiným.





Viděli jste to někdo ?


Jaké máte zkušenosti ? - je to lepší než drátěný kotouč


Co to stojí a kde se to dá případně koupit ?





Když jsem u toho broušení 🙂 zabrousil jsem na chromovani.cz kde svého času bylo přechromování eRkových nárazníků za 20t 🙂 a našel jsem tam jinou krásnou cenu - opískování karoserie T603 včetně blatníků za 18500,- krásná cena 🙂