OR6 bych znovu opravdu nechtěl. Pokud si pamatujui, mám tam Mabory 155/80 R14. Bral jsem je jako jeté a bylo z toho jiné auto.


https://www.yauto.cz/includes/img/inzerce/155_80_R14_Mabor.jpg
Mám 6 let Toyo 155/80/14 a naprostá spokojenost, vzhledově pokud to nezkoumáš z 10 cm tak nepoznáš rozdíl, tvarově stejné jako origo, kvalitou se starými barumkami k neporovnání...
Za celú dobu, čo chodím s eRkami na STK, sa na rozmer pneumatík nikto nepozastavil a neriešil. Nikto to neriešil ani ked som mal loukote.
Mě taky docela zajímal přístup STK. Původní rozměr dnes prakticky neexistuje, jak koukají na náhradu?
František: To si píš, že je to oproti OR 6 alebo OR 36 rozdiel.


Jazdné vlastnosti na týchto gumách sú katastrofálne. Na bielej eRke mám OR 36 a auto pláva po ceste ako divé. Trošku rýchlejši prejazd zákrutou a pískajú ako keby som išiel stovkou. Na druhej eRke s ktorou bežne jazdím mám 165/70 R14 a je to rozdiel neskutočný.
Kvalitu vůbec nechci zpochybňovat, spíš mě mrzí na originál auto dávat japonské či korejské gumy.. Jak vypadají ty 165/70 na autě? Je to znatelný rozdíl?
Sorry, samozřejmě 165/70R14.
Nějakou rozumnou alternativu odpovídajícího rozměru jsem nenašel, nejsem sám, kdo použil rozměr z Fabie 167/70 R14, já konkrétně mám Barum Brilantis.


Jinak byh se moc nebál ani Toyo ani Nankangu. Nankang tuším dokonce používají některé automobilky i v provýrobě.
Přátelé a kolegové, tato otázka netrápí určitě jen mne. Originál pneu OR 6 (155/80 R14) na erko bez diskuze patří. Jak vzhledově, tak z hlediska originality. Pro delší jízdu a bezpečnost ale nejsou to pravé. Vím jen o 2 výrobcích nových pneu tohoto rozměru - Toyo a Nankang. Nějak se ale nemůžu smířit s tím, že bych jedny z nich na erko obul. Nevíte o nějaké jiné alternativě?