Tak Turci už šlehají i synchrony na 105/120, o ošulených šavlích zadní nápravy jsem věděl, o čínských spojkových ložizcích a kulových čepech taky, ale tohle ????
Já se na na reko převodovky chystám tenhle týden, takže :





Měnit má smysl :


všechny synchrony (popíšu podrobněji)


ložiska (dle uvážení, ale já preventivně budu měnit všechny)





převodová kola, hřídele (za předpokladu, že mají všechny zuby) nemá smysl měnit, vydržej opravdu hodně








Co se synchronu tyče, tak jsou na trhu v současné době 3 druhy (resp. výrobci):





1) originální PŮVODNÍ česko-slovenské, které vydrží v řádu stovek tísíc km - prakticky nesehnatelné (ovšem občas se zadaří, tak jako mě)


2) turecké (slyšel jsem i o polských), které jsou běžně k dostání, ale vydrží 30-40tísíc


3) České od mě zatím neznámého výrobce, o kterých nemám bližší info (mám tušení kdo je vyrábi, měli by být docela slušné)





Ložiska jsou běžně k dostání (minimálně 2 jsou stejná jako na Fa), není problém.
Kluci dělali jste už někdo renovaci převodovky? Co všechno tam odchází a je třeba vyměnit.Ložisky synchrony atd...?Které díly převodovky naopak přežijou a není je třeba měnit?