Š 110 R + motor z T 613

No motor T613 s převodovkou má nějakých 460 kg, ne 300...
Artikovo: e-e, to už se taky zkoušelo: http://www.foltyn.cz/car/skoda-tatra.htm
pardon 150kg a 105k
Je to par let, co jsem o tom četl...tuším že to byla diplomka na ZČU nebo ČVUT. Tehdy byla řešena zastavba motoru T603 + potřebná zesílení. Motor T603 i s převodovkou váží "jen" 105kg...pravda výkon o něco více než 1/2 T613... Zkuste se zeptat na tatraklubbrno...
furious: Nic ve zlém, ale to jsi trochu zaspal. Objevil jsi objevené. Motorů z Tatry již ve škodovkách několik běhá a první pokusy sahají hluboko do let sedmdesátých minulého století.





Jinak něco takového jsem také kdysi započal a mám to již delší dobu ve stadiu rozpracovanosti a ještě asi dlouho mít budu ... 😉 Ale to je fuk a hlavní, co jsem chtěl říct je to, co zde napsal Danda a tedy když už takovej úlet, tak ten agregát musí přijít před zadní nápravu místo zadních sedaček. Já sám jsem šel tímto směrem. Motor je hned za předními sedadly otočen o 180° a spřažen s přev. skříní z T 603 která končí v místě příčky bývalého motoru ..
Všichni co tohle udělali nakonec přišli na to, že je ten motor do škodovky srašně těžký. Těžiště auta je málem za zadní nápravou...
na virtu někdo dává dohromady MB s tímto motorem...jde na to celkem dobře...ty šílené jekly budou asi fakt potřeba, vzhledem k tomu, že motor má přes 300kg, oproti 80kg eRkovému. Tipuju to na obě přepážky ven, tudíž hooodně předimenzovaný rám a vyztužení. Možná bude potřeba posouvat blatníky, bo nevím, jestli vyjdou přesně tam, kde jsou. Převodovka vzhledem k tatrovácké koncepci asi zůstává tatrovácká, každopádně dobrý lak.
Už jsem viděl 613 v škodě 100 a dost dobrý
Minulý týden jsem dostal takový nápad.


Dizajn Š 110 R se mi hodně líbi, a zvuk tatrovky taky.


Co takhle skombinovat vlastnosti, transplantovat motor z tatrovky do 110r?


Uź jsem udělal několik výkresů, místa je dost v zadné části Š 110R.


Praktické provedení :zadní část T 613 (motor podvozek, kus rámu) na které by byla


nasazená karoserie Š 110 (s odmontovaným motorem, bez, zadní nápravy).


Váš názor?(zkušenosti s podobnou transplantaci?)