Tak jsem asi o 2 mm posunul kulisu a problém zmizel...
Ještě mě napadla jedna věc 😉 pokud jsou dost propadlé silentbloky motoru tak vypadávání rychlostí může způsobovat tohle, jednou jsme to dávno řešili na naší rodinným litru, občas vyskakovala trojka, pružinky byly dobrý ještě jsem je natáhnul a nic. Po výměně silentbloků se to zlepšilo, ale pokud byl motor ven tak doufám že máš silentbloky OK.
Pokud vím tak z boku převodovky je plechové víčko pod kterým jsem dvě pružinky a kuličky, porucha na tomhle místě (unavená nebo prasklá pružinka) může tenhle problém také způsobovat. Detaily nevím, ale dělala nám tohle kdysi naše stará Š105 a na tohle mi bylo doporučeno se podívat. Než jsem se k tomu dostal, tak nás trefila ženská v Carismě a bylo po stopětce, takže jsem to už neřešil.
Setkal jsem se se třemi variantami:





1/kulička kovová, pevná součást řadící tyče


2/kulička plastová


3/kulička korková
Mě svého času v kulise úplně vysublimovala kulička a mělo to stejné příznaky. Rozdíl bude v tom, že plastová právě dokáže zmizet nebo se posunout. Jinou jsem bohužel nikdy neviděl, pokud to zřejmě někdo nepředělal na kov.
no to nevím, ještě jsem do toho nekoukal...jaký je v tom rozdíl?
zkus poštelovat kulisu aby ti zpátečka více zapadla a jakou máš šaltpáku silonová kulička nebo klasická ?
převodovku jsem měl zajištěnou (podloženou), tím by to být nemělo.
Měl jsi zajištěnou převodovku proti pohybu? Jestli se ti neohlo táhlo.
Sice nevím jak to spolu souvisí, ale po výhození a nahození motoru (výměna lamely) mi začala vyskakovat zpátečka, zapadne tak jednou z 20ti pokusů...nevíte kde je pes zakopán? Kulisa řazení? To je snad jedno z posledních míst v kterém jsem se ještě nehrabal...doufám že to není na repasi převodovky...